bg_1
KAM NA VÝLET A ZA ZÁBAVOU

Okolí Mikulova

Okolí města Mikulova je součástí chráněné krajinné oblasti Pálava. Díky své strategické poloze je Mikulov vhodným centrem pro pěší i cyklo výlety po okolí. Navštívit můžete Pálavské vrchy, malebné vinařské obce v Podpálaví nebo třeba Lednicko-valtický areál. Rovněž možnosti koupání a sportovního vyžití jsou nepřeberné.
A co by to bylo za návštěvu Mikulovska bez ochutnávky vín ve vinném sklepě nebo stylové vinárně?

CHKO Pálava

Na dosah od Mikulov se rozléhá chráněná krajinná oblast Pálava s mnoha krásnými a poučnými i zábavnými turistickými trasami. Nejnavštěvovanější
jsou například Dívčí Hrady v Pavlově, Sirotčí hrádek v Klentnici i samotná Pálava
s výhledem na nádrž Nové Mlýny.

Novomlýnské nádrže

Za severní hranicí CHKO Pálava se nachází kaskáda tří vodních nádrží, které jsou ideálním místem pro milovníky rybaření, koupání a k provozování vodních sportů. Pod Pavlovem najdete také Yacht klub a u Pasohlávek v areálu ATC Merkur můžete využít mnoha vodních atrakcí.

Lednicko-valtický areál

Patří mezi nejrozsáhlejší uměle vytvořenou krajinu zapsanou do Seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěvníkům nabízí mnohé kulturní a historické památky, například romantický lednický zámek, zámecký park plný exotických stromů, skleník, Minaret, Janův hrad, Tři grácie, Rajsna, Apollónův chrám,
Dianin chrám a další.

Aqualqaland Moravia

Zábavní park s nejmodernějším zařízením má 12 venkovních a vnitřními bazénů s celkovou vodní plochou 3000 m². Dále nabízí 20 tobogánů a skluzavek.
Unikátem jsou venkovní bazény Abbys a Boomerango o  délce 110 a 84 metrů. Park je vybaven celou řadou vodních atrakcí: vodní masážní trysky a sprchy, chrliče, bublinkovače, vodní stěny, vířivky, skákadla atd.

Kam za vínem?

Bez vína to u nás snad ani nejde. Je libo vinný sklep, vinárna či vinotéka nebo rovnou návštěvu vinařství i s večeří nebo třeba jen malým pohoštěním?

Cyklotrasy a pěší výlety

Okolí Mikulova je protkáno celou sítí cyklotras, naučných stezek a samozřejmě na své si přijdou i milovníci pěší turistiky. Kliknutím na odkaz zjistíte více…